NOPAL KAKTÜSÜ MUCİZESİ

 

 

“Yeryüzünün meyvesi”  ‘’La planta de vida’’ (Hayat veren bitki)

 

Zorlu şartlarda yetişen ve geniş sıcaklık aralıklarına uyum sağlayabilen mucizevi NOPAL KAKTÜSÜ, kurak ortamlarda bile yetişebilmektedir. Nopal kaktüsünün çölün ortasında bile ayakta durmayı başarmasının nedeni içinde sakladığı su miktarıdır. Yüzyıllar boyunca Berberi kadınları sert ve çorak bir ortamda yaşamalarına rağmen güzel kalabilmesi, araştırmalara değer bulunmuş ve sonuçlar Nopal Kaktüsü yağı kullanımının cilt üzerindeki mucizevi etkisini kanıtlamıştır.

 

 

Nopal Kaktüsünün,  zor şartlara yüksek uyum kabiliyeti sağlatan içeriğini, cildimize aktarması ile de son dönemin en etkili mucizesi olarak bilinmeye başlanmıştır.

 

’Çölde Bile Kendini Yenileyebilen’’ Nopal Kaktüsünün tohumundan elde edilen yağ, Dünya’daki en değerli cilt bakım içeriklerindendir. Yalnızca bir litre kaktüs tohumu yağı elde etmek için bile bir milyon tohuma gerek vardır ve bu bir litre yağ, 1 ton Nopal Kaktüsü meyvesinden ancak 36 saatlik zahmetli bir el emeği sonucu üretilmektedir.

 

 

Organik Nopal Kaktüs Tohumundan elde edilen değerli yağ ile yapılan araştırmalar cilt bakım rutininde çığır açacak bir yeniliği göstermektedir.

 

 

🌵 İçeriğindeki  Linoleik Asit, E & K Vitamini, Çinko Minerali, Fitosteroller ve Polifenoller ile sağlıklı hücre üretimini ve döngüsünü uyarıcı etki göstererek, yaşlanma etkilerinin azaltılmasına yardımcı olur.

 

🌵 Cildin elastikiyetini artırarak, kollajen üretimini destekler.

 

🌵 Cildi aydınlatıp cilt tonunu eşitler.

 

🌵 Cilt bariyerini koruyarak, ciltte su kaybını azaltır, yüksek nemlendirici etki sağlatır.

 

🌵 Gözeneklerin sıkılaşmasına, akne lezyonlarının kızarıklığını ve iltihaplanmasını azaltmaya yardımcı olur.

 

🌵 Gözaltı morluklarının görünümünün azaltılmasına ve kazayağı bölgesindeki kırışıklıkların hafiflemesine yardımcı olur.

 

🌵 Güneş kaynaklı hiperpigmentasyonu hafifletir. Cilde parlak ve ışıltılı bir görünüm kazandırır.