İADE VE DEĞİŞİM ŞARTLARI

 

 

 

www.esthebella.com.tr‘de satılan tüm ürünler üretici firma garantisi altındadır. www.esthebella.com.tr iade işlemlerinde Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket eder. www.esthebella.com.tr sitesinden yapılan tüm alışverişlerde, aldığınız ürünle ilgili olarak, ürünün yer aldığı paketin kargo görevlisinin yanında açılması, eksik ve hasarlı ürünler için tutanak tutturulması gerekmektedir.

 

 

İade Süresi: Genel olarak satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, Satış Sözleşmesinin Cayma Hakkı maddesi kapsamında; müşterinin ürünün teslim alındığı tarihten itibaren 14 gün içerisinde ürünü iade etme hakkı mevcuttur.

 

 

Bildirim: İade yapmadan önce mutlaka [email protected]  adresine iade nedeninizi belirterek mail gönderiniz. Müşteri hizmetleri bölümümüzden alınan iade onayı ile işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Bu şekilde işlemleriniz daha hızlı ilerleyecektir.

 

 

İade ve Değişim Şartları: İade etmek için göndermiş olduğunuz ürünlerde eksiksiz olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadeniz kabul edilmeyecektir.

 

 

Ürünün tarafınıza teslim edildiği kargo paketi üzerinde bulunan bilgi fişinin iade bölümü doldurulmuş olarak, 14 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin orijinal kutusu, ambalajı, varsa aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

 

 

www.esthebella.com.tr ‘dan siparişinizi tüzel kişi olarak verdiyseniz ve firma adına fatura düzenlettiyseniz, iade talepleriniz için iade faturası kesmeniz gerekmektedir. İade faturası, alışveriş faturasının adına kesildiği kurum tarafından, alışverişe dair kargo bedeli dahil edilmeden kesilir ve APV Sağlık Ürünleri ve Kozmetik ‘e iletilir. İade faturası kesilmeyen ve APV Sağlık Ürünleri ve Kozmetik ‘e ulaştırılmayan iade talepleri gerçekleştirilmeyecektir.

 

 

Üründe ambalajında herhangi bir bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.

 

 

Kozmetik ürünlerinin etkisi kişiden kişiye değişebilir. www.esthebella.com.tr ‘dan alınan ve kullanılan ürünlerin, alıcıları tamamen memnun etme garantisi yoktur. Bu sebeple kişisel memnuniyetsizliklerden doğan ve geri satılabilmesi mümkün olmayan ürünlerde iade talepleri kesinlikle kabul edilmemektedir.

 

 

Kargo ile Geri Gönderim: İade edilmek istenilen ürün / ürünler kutu içinde göndermiş olduğumuz ve ambalajı, var ise yanında gönderilen aksesuarı veya hediyesi ile beraber hasarlanmayacak şekilde paketlenmeli ve anlaşmalı olduğumuz MNG kargoya teslim edilmelidir.

 

 

Ürünleri MNG Kargo ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. Ürünleri (…..) alıcı kodu ile aşağıdaki adrese gönderilmek üzere MNG Kargo’ ya teslim etmeniz gerekmektedir. Diğer kargo firmaları ile gönderim yapıldığı takdirde kargo ücreti kabul edilmeyecektir.

 

 

İade olarak gönderilen ürün teslim alındıktan sonra, müşteri hizmetlerimiz tarafından ambalajı, faturası, aksesuarları varsa hediyesi, ürünün kullanılmamış olduğu kontrol edilecektir.

 

 

İadeniz iade koşullarına uygun olmaması durumunda konu hakkında tarafınıza bilgi verilerek ilgili iade siparişiniz adresinize alıcı ödemeli olarak geri gönderilecektir.

 

 

 

İade Adresi:

 

APV Sağlık Ürünleri ve Kozmetik Ticaret Ltd. Şti.                                                       

Esentepe Mh. Erkılıç Cd. Yasa Kule No:6/1/33 Kartal - İstanbul

 

 

 

Geri ödeme: İade talebiniz onaylandığında, iade bedeliniz otomatik olarak alışveriş yapılırken kullanılan ödeme şekillerine göre yapılacaktır. Kredi kartı ile yapılan iadeler kartınıza, artı bakiye olarak yansıyacaktır.

 

 

İade işleminiz, iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda, iade elimize geçtikten itibaren 3-5 gün içinde işleme alınacaktır. Bankaların süreç ve uygulamalarına göre iadenizin hesabınıza / kartınıza yansıması 7-8 günü bulabilmektedir.

 

 

İadenizin kartınıza ulaşması ilgili bankanın iç süreçlerine bağlı olarak farklılık göstermekle beraber, gecikmeler yaşanabilir. Bu durumları bankanız üzerinden takip etmenizi rica ederiz.

 

 

 

Kısmi İadelerde Promosyon Durumu: Siparişinizdeki ürünlerden tümünün yerine istenilen ürün / ürünlerin iadesini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak iade sonrası sipariş durumu; promosyon şartlarını yerine getirmez ise; hediye veya promosyonların da iade edilmesi gerekmektedir. İade işleminizin tamamlanması için; promosyon şartlarını yerine getirmek önem arz etmektedir. Özel bir promosyon ile tarafınıza gönderilen hediye ürün iade ile birlikte gönderilmez ise; hediye ürünün bedeli iade tutarından kesilebilir veya iade işlemi iptal edilebilir.

 

 

Promosyon ile kazanılan hediye ürün tek başına iade işlemi yapılmamaktadır. Hediye ürünün iade alınması işlemi ancak ana ürün ile birlikte gönderildiğinde gerçekleştirilmekte olup; hem ana ürünü hem de hediye ürünü aynı anda göndermeniz gerekmektedir. Uygun iade koşullarını sağladığı takdirde, gelen ürünlerin her ikisi için de iade işlemi yapılacak ve sadece ana ürüne ödediğiniz bedel size iade edilecektir.