Hikayemiz

 

 

Aztekler bir efsaneye inanırlardı. Güneş ve Savaş Tanrıları; rahiplerine, içlerinden birinin bir kaktüsün üzerine tünemiş ağzında bir yılan olan kartal göreceğini söylemişlerdi. Bu onlar için yerleşik hayata geçileceğinin habercisiydi. Nitekim öyle de oldu. Aztekler, kaktüsün üzerine tünemiş, ağzında yılan tutan kartalı izledikçe kaktüs adaya dönüştü ve Aztekler bu adaya yerleşti. Adaya bugünün Meksika’sı olan, NOPAL KAKTÜSÜNÜN YERİ adı verildi.

 

“Yeryüzünün meyvesi” anlamına gelen ve Azteklerin hayatını değiştiren efsanevi bitki, hala Meksika’da eşsiz özellikleri ve değerli içerikleri sayesinde popülerliğini korumaktadır ve Meksika’nın temel sembollerinden biri olmuştur. Hiç ölmediği için de ‘’La planta de vida’’ (Hayat veren bitki) olarak kabul edilir.

 

Kıtalar arası yolculuğu ile Meksika ve Amerika’dan sonra Avrupa’da görülen ilk kaktüsün, Christopher Columbus tarafından İspanya Kraliçesi Isabella’ya sunulan Nopal Kaktüsü olduğu bilinmektedir.

 

Bu değerli bitkiye;  İtalya, Yunanistan, Avusturalya, Tunus, Fas, Cezayir, Lübnan, Suriye, Mısır, Suudi Arabistan, İsrail, Şili, Brezilya ve Türkiye’de de rastlanmaktadır. Yetiştiği topraktan aldığı minerallere göre farklı etkilere bürünen Nopal Kaktüsünün, cilde en iyi etkiyi sunan formu Fas topraklarındadır.

 

Zorlu şartlarda yetişen ve geniş sıcaklık aralıklarına uyum sağlayabilen mucizevi NOPAL KAKTÜSÜ kurak ortamlarda bile yetişebilmektedir. Nopal kaktüsünün çölün ortasında bile ayakta durmayı başarmasının nedeni içinde sakladığı su miktarıdır. Yüzyıllar boyunca Berberi kadınları sert ve çorak bir ortamda yaşamalarına rağmen güzel kalabilmesi, araştırmalara değer bulunmuş ve sonuçlar Nopal Kaktüsü yağı kullanımının cilt üzerindeki mucizevi etkisini kanıtlamıştır. Nopal Kaktüsünün, zor şartlara yüksek uyum kabiliyeti sağlatan içeriğini, cildimize aktarması ile de son dönemin en etkili mucizesi olarak bilinmeye başlanmıştır.

 

Organik Nopal Kaktüs Tohumundan elde edilen değerli yağ ile yapılan araştırmalar cilt bakım rutininde çığır açacak bir yeniliği gösteriyor. İçeriğindeki  Linoleik Asit, E & K Vitamini, Çinko Minerali, Fitosteroller ve Polifenoller ile sağlıklı hücre üretimini ve döngüsünü uyarıcı etki göstererek, yaşlanma etkilerinin azaltılmasına yardımcı oluyor. Cildin elastikiyetini artırarak, kollajen üretimini destekliyor. Cildi aydınlatıp cilt tonunu eşitliyor. Cilt bariyerini koruyarak, ciltte su kaybını azaltarak, yüksek nemlendirici etki sağlatıyor. Gözeneklerin sıkılaşmasına, akne lezyonlarının kızarıklığını ve iltihaplanmasını azaltmaya yardımcı oluyor. Gözaltı morluklarının görünümünün azaltılmasına ve kazayağı bölgesindeki kırışıklıkların hafiflemesine yardımcı oluyor. Güneş kaynaklı hiperpigmentasyonu hafifletiyor. Cilde parlak ve ışıltılı bir görünüm kazandırıyor.

 

‘’Çölde Bile Kendini Yenileyebilen’’ Nopal Kaktüsünün tohumundan elde edilen yağ, Dünya’daki en değerli cilt bakım içeriklerindendir. Yalnızca bir litre kaktüs tohumu yağı elde etmek için bile bir milyon tohuma gerek vardır ve bu bir litre yağ, 1 ton Nopal Kaktüsü meyvesinden ancak 36 saatlik zahmetli bir el emeği sonucu üretilmektedir.

 

İşte bu yer yüzünün eşsiz bitkisi NOPAL KAKTÜSÜ’nü; cildinizin kusursuz görünümünü sağlatmak amacı ile, çağın yenilikçi ve değişen trendlerine olan inancımızla; araştırdık. Yaz & Kış ve Gece & gündüz cildinizin ihtiyaçlarını doğal olarak karşılayan ve ışıl ışıl bir görünüm kazanması için çabalayan yepyeni bir akım geliştirdik. Doğanın bu mucizesini etkinliği çok iyi bilinen değerli yağlarla da bir araya getirerek, cilt bakım rutininizde vazgeçemeyeceğiniz imza ürünler geliştirmeye kendimizi adadık ve sizleri ESTHEBELLA ile buluşturduk.

 

 

 

Vizyonumuz

 

 

Yeryüzünün bize sunduğu eşsiz güzelliklerin keşfini gerçekleştirerek, sizin için yeni güzellik trendleri sunmaktır.  Cildimiz bizim en büyük organımızdır ve 7/24 bizi koruyarak sağlıklı kalmamıza destek olur. En iyisini yapabilmesi için, doğallığını koruyarak, onu beslemek ve gerekli özeni göstermeye yardımcı olarak sizi memnun kılmak da bizim birincil görevimizdir.

 

ESTHEBELLA’nın imza içeriği Nopal Kaktüsü ile sizleri tanıştıran ilk ürünü olan THE RENEWAL OIL, aynı anda, nemlendirme, leke giderme, anti-aging özellikleri ile günlük cilt bakımı rutininizi kökten değiştirecek ve tek ürün olma özelliğine sahip olabilecek devrim niteliğinde bir üründür.

 

 

 

Misyonumuz

 

 

Misyonumuz, siz tüketicilerimizi memnun etmek ve cilt sağlığınızı koruyan ürünlerimizle uzun süreli ilişkiler kurmalarına yardımcı olmak için, bu organik bileşenleri mükemmel bir şekilde harmanlayarak, Dünya’da ses getirecek bir yerli üretici olmaktır.

 

 

 

Sürdürülebilirlik

 

 

ESTHEBELLA olarak, %100 USDA sertifikalı, organik ve sürdürülebilir yağlarımızda, sağlığınıza önem veriyoruz.  

 

Aşırı ambalajlamaya ve sürdürülebilir olmayan malzemelere güvenmeyip, daha sorumlu ve çevre dostu bir yaklaşımımız var. Sorumlu olarak üretilen ve geri dönüştürülebilir ambalajları tercih ederek; Gezegenimiz üzerindeki olumsuz etkileri azaltmayı hedefliyoruz.

 

 

 

 

’NOPAL CACTUS GIVES THE WINGS TO WOMEN

 

Fas’ta kırsal bölgelerdeki yoksul kadınların tek geçim kaynağı Nopal Kaktüs’ünü toplamak ve tohumlarını çıkartmak. Nopal Kaktüsü ile sizlerin cildini mükemmelleştirirken, Fas’taki kadınların hayatlarına da dokunarak, sosyal ve ekonomik olarak güçlenmelerine destek oluyoruz.

 

 

 

Son olarak, gururla söylemeliyiz ki, ESTHEBELLA ürünleri cildiniz için zararlı sülfat, paraben, alkol, ftalat,  renk ve boya içermemektedir. Hiçbir ürün hayvanlar üzerinde test edilmemiş olup, tüm ürünlerimiz vegan dostudur.

 

Bizi sosyal medyalarda takip etmeyi unutmayın.