2021 Güzellik Trendleri

2021 Güzellik Trendleri

2021 GÜZELLİK TRENDLERİ

 

Oldukça zor geçen 2020 yılını geride bırakırken, doğada gerçekleşen güzelliklerin farkına varıp, bir nebze de olsa olayların olumlu tarafına odaklanalım. Hava kirliliği azaldı, yunuslar kendini göstermeye başladı, sabahları kuş sesleri ile ruhumuz dinlenmeye başladı. Hadi gelin, geride bıraktığımız 2020 yılını felaket yılı değil de doğaya dönüş, arınma senesi ilan edelim. 2021 güzellik trendlerini cildimize de yansıtarak; doğal güzelliğimizi gün yüzüne çıkaralım. Sosyal medyada her gün influencer, blogger ve ünlülerin organik ürünler ile beslenme ve doğal içeriklerden oluşan temiz ürün kullanımlarını tercih ederek sağlıklı kalma tavsiyelerini yakından takip ediyoruz. “Ben de onlar gibi görünmek isterdim ama işte bu sivilceler ne olacak nasıl kapatacağım?, ya kırışıklıklar?, sarkmalar?, cildimde ton farklılığı, lekeler ve mat bir görünüm var, fondöten sürmezsem olmaz ki” dediğinizi duyar gibiyiz. Üzülmeyin, düzenli bakımla ve doğru ürünlerle bu durumu değiştirmek sizin elinizde. Bu yolda size yol göstererek, cilt bakım rutininizi yeniden şekillendirecek, 2021 güzellik trendlerini sizler için derledik.

 

Vegan Güzellik
 

“Vegan” diyince aklımıza hayvansal ürünler kullanmayı reddetme geliyor. Cilt ve saç bakımında da bitki temelli güzellik tarzı, son 3 yıldır yükselen bir trend halindeyken; 2021 güzellik trendlerinden biri olarak daha da yaygınlaşmaya başladı. Cildimiz için zararlı kimyasalları reddetmeye ve sürdürülebilirlik alanında adım atmış markaları tercih etmeye başladık. Hayvanlar üzerinde de test edilmeyen, zulüme karşı olan ürünleri aramaya özen gösterir olduk.

 

Cilt sağlığımızı ve güzelliğimizi korumak için kullandığımız ürünlerin içeriklerine de incelemeye başladık. Artık çok net bir şekilde kimyasal içerikli ürünlerin saçımızda ve cildimizde toksin birikmesine neden olduğu biliniyor. Kimyasal içerikli ürünlerin kullanımının sonucu kısa vadede sizi mutlu etse de, ilerleyen yıllarda erken yaşlanma, akne, saç dökülmesi gibi sorunlarla karşı karşıya kalmamıza neden oluyor.  Doğa bize bu kadar mucizevi bitki sunmuşken, uzun vadede cilt sağlığımızın ve genç görünümünün devamlılığı için, kimyasal ürün kullanımı yerine doğal ürünlerden destek almaya çalışmalıyız.

 

2021 güzellik trendlerinde vegan güzellik akımı ile beraber, cilt bakım rutinlerinde bitkisel yağ kullanımının popülerleşmesi kaçınılmaz hale gelmiştir. Deneyimlediğimiz ve aşina olduğumuz yağların dışında, her geçen gün yeni organik bitkisel yağlar keşfedilmektedir. Bu yağlardan en fazla dikkat çekeni ve Dünya’nın en lüks cilt bakım ürünleri arasında yer alan Nopal Kaktüsü yağıdır. Çölde yetişen, sert iklim koşullarına mükemmel bir uyum mekanizması geliştirerek varlığını sürdürebilen, içerdiği yüksek oranda antioksidan, vitamin, mineral, aminoasit ve yağ asitleriyle yaşlanma karşıtı etki sunan, cildin yenilenmesine katkıda bulunan, cilt bariyerini güçlendirerek yoğun nemlendirme özelliğine sahip ve cilt hasarlarını onarmada etki gösteren Nopal Kaktüsü Yağı, cildinizin parlak ve genç görünümüne mükemmel bir şekilde yanıt veriyor. Kolajen üretimini artırıcı özelliği ile adeta bir gençlik iksiri olarak kabul gören Nopal Kaktüs Yağı’nı cilt bakım rutininize eklemeyi sakın unutmayın.

 

Nopal Kaktüs Yağı hakkında daha detaylı bilgi edinmek için;Kusursuz Cildin Sırrı: Nopal Kaktüs Yağı başlıklı bloğumuzu okuyabilirsiniz.

 

Kusursuz Cildin Sırrı: Nopal Kaktüs Yağı

 

Kendi Estetisyeniniz Olun

Yaşadığımız pandemi nedeniyle, sosyal mesafeyi korumamız gerektiği için güzellik merkezlerine giderek cildimize profesyonel bakım gerçekleştiremedik ve belki bir süre daha da tedbirli olmamız gerekecek. Öyleyse neden kendi bakımımızı pratik yöntemlerle gerçekleştirmeyelim ki? 2021 güzellik trendleri arasında ön sıraya çıkan, faceforming hareketleri, yüz masajı, kristal taşlar ve 3D rollerlar gibi alternatif yöntemler ile kendi estetik maceramızı başlatabiliriz. Uygulayacağınız faceforming hareketleri ile zaman içerisinde gıdınızdan, göz altı torbalarınızdan kurtulabilir, daha sıkı bir cilde kavuşabilirsiniz. Sadece biraz sabır. Gua sha gibi kristal taşlar ve 3D roller ile de, cildinize uygulayacağınız bitkisel yağların emilimi daha da hızlı olacaktır. Ayrıca, uygulanan yerde kan akışı hızlanacak, cildiniz daha parlak ve pürüzsüz bir görünüme kavuşacaktır.

 

Dıştan tamam, peki içten?

Cilt bakımımızı, cildimiz için en temiz ve etkin doğal ürünleri tercih ederek ve masaj uygulaması ile hergün düzenli olarak gerçekleştiriyoruz. Peki yeterli mi? Hayır. Düzensiz ve yetersiz beslenme, hava kirliliği, stres, Güneş ışınları, sigara kullanımı gibi çevresel faktörler ile savaşmada topikal uygulanan ürünler maalesef yetersiz kalıyor. Çevresel faktörlere maruz kalmamız sonucu oluşan ve cildimizin sağlıklı fonksiyonlarını yerine getirmesini engelleyen serbest radikallere karşı savaşım çok önemli. Son yıllarda kullanım bilinci yükselen ve 2021 güzellik trendlerinden biri haline gelen takviye edici gıdalarla yaşam şeklinize göre seçim yapıp destek alabilir, genel vücut sağlığınızı koruyabilir ve cildinizin sağlıklı, pürüzsüz ve genç görünümünü devamlı kılabilirsiniz. Takviye edici gıda kullanım oranı Amerika’da %70, Avrupa’da ise %50 ‘yi geçmiş iken, ülkemizde de bilincin artması ile oranlar gün geçtikçe yükselmeye devam etmektedir.  

 

Tek Ürün Dönemi

Günlük cilt bakım rutinimizde yüzümüzü temizledikten sonra kullandığımız birçok ürün var değil mi? Göz çevresi için ayrı kremlerimiz, gözenek sıkılaştırıcı serumlar, kırışıklık giderici kremler, nemlendiriciler derken aynamızın önü envai çeşit ürünle dolu. Gün içerisindeki koşturmamız bazen rutinimizde kullandığımız bu ürünleri atlamamıza neden oluyor ya da yoruluyor ve üşenebiliyoruz. İşte bu aksatmalar da maalesef zamanla cildimizde kusurların oluşmasına sebep oluyor. Bazen de ayrı ayrı bu kadar ürüne sahip olmak bütçemizi de zorlayabiliyor. Bütçemizden fedakarlık göstererek sahip olduğumuz ürünlerin karşılığında beklentilerimiz de istediğimiz oranda karşılanamayabiliyor.

 

2021 güzellik trendlerinde tek ürün inovasyonu da oldukça dikkat çekiyor. Cilt temizliği sonrasında tek bir ürün ile göz çevresi, yüz, boyun ve dekolte bölgesinin ihtiyacı olan bakımı sunacak bu pratik ürünlerin sonuçlarını mutlaka deneyimlemelisiniz.

 

ESTHEBELLA THE RENEWAL OIL

2021 güzellik trendlerini uygulamada sizi destekleyecek olan The Renewal Oil, cilt bakım rutininizdeki diğer tüm ürünlerin yerini alan devrim niteliğinde doğal bir cilt bakım ürünüdür. (Göz çevresi, yüz, dudak, boyun ve dekolte bölgesinde serum ve nemlendirici olarak gece gündüz kullanın.) *Yağ uygulamasının ardından güneş koruyucu kullanılmasını da önemle tavsiye ederiz.

%100 USDA sertifikalı organik, sürdürülebilir kaynaklı, yüksek saflıkta, soğuk pres Nopal Kaktüsü Yağı ve C5 Concentrate ile üretilen Esthebella The Renewal Oil her yaştan, her cinsiyetten, tüm cilt tiplerine fayda sağlar. Ürüne büyüleyici etki kazandıran en önemli aktifi ‘’Çölde Bile Kendini Yenileyebilen’’ Nopal Kaktüsünün tohumundan elde edilen, Dünya’daki en değerli cilt bakım içeriklerindendir. Yalnızca bir litre kaktüs tohumu yağı elde etmek için bile bir milyon tohuma gerek vardır ve bu bir litre yağ, 1 ton Nopal Kaktüsü meyvesinden ancak 36 saatlik zahmetli bir el emeği sonucu üretilmektedir.

 

The Renewal Oil vegan dostu, hayvan testlerine karşı, soğuk preslenmiş ve organik bitkisel yağlar ile su, alkol, paraben, fitalat, yapay renk, koku veya boya içermeden formüle edilmiştir. Nadir organik yağlarımız rafine edilmemiştir ve yenilenme hissi uyandıran kokusu esansiyel doğal yağlar ile kazandırılmıştır.

Etiketler: 2021, güzellik, trend, ciltbakımı
Mayıs 26, 2020
Listeye dön